Alustab Kohtla-Järve kriisioskuste koolitusprogramm

Algas registreerumine Kohtla-Järve elanikkonnakaitse kriisioskuste tasuta koolitusprogrammi! Olete laupäevastele tasuta koolitustele väga oodatud – koos saame Kohtla-Järve kriisikindlamaks muuta.
Programmi eesmärk on pakkuda olulisi teadmisi ja oskusi, mis aitavad toime tulla kriisiolukordades. Koolitused toimuvad koostöös oma ala kogenud spetsialistidega laupäeviti kevadel 2025. Koolitusprogrammis on järgnevad tasuta koolitused:
 

1. vaimse tervise esmaabi kriisis (eesti keeles, koolitajad MTÜ Peaasjad kliinilised psühholoogid):

Kuidas pakkuda esmast toetust emotsionaalsete ja vaimsete raskuste korral kriisis ehk vaimse tervise esmaabi? Sarnaselt füüsilise tervise esmaabiga on vaimse tervise esmaabi andmine jõukohane igaühele, kes on end esmaabi põhimõtetega kurssi viinud ja läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse. Osalemise tulemusel on Sul pädevus pakkuda vaimse tervise murega abivajajale esmast tuge ja infot ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid. Koolitused toimuvad põhimõttel esimene päev kohapeal ja teine veebis, kohtumiste vahele jääb nädal õpitu praktiseerimiseks.
 
  • 15.03 kohapealne koolitus Wiru spordikeskuses (11.0016.00) ja 22.03 veebis – KOHAD TÄIS!

2. Esmaabi (eesti keeles, koolitaja parameedik Andrus Lehtmets):

Mis on esmaabis kõige tähtsam ka kriisiajal? Käime läbi enamlevinud vigastused, õnnetused, haigushood ning värskendame teadmisi. Värskendatud oskused on eluliselt olulised nii rahuajal kui kõiksugu kriisides, olgu need looduslikud või Ukrainas toimuva näitel inimtekkelised. Koolitusel osaleja saab tunnistuse.

  • 15.03 kohapealne koolitus Wiru spordikeskuses (kell 11.3018.30) – KOHAD TÄIS!

3. Ellujäämiskoolitus (eesti keeles, koolitaja Naiskodukaitsest):

Koolitus keskendub praktilisele väljaõppele ning toimub Naiskodukaitse instruktorite juhendamisel. Omandame esmased oskused, mis on vajalikud tõsise kriisi korral linnakeskkonnas ellujäämiseks. Keskendume kolmele olulisemale aspektile vesi, toit ja soojuse tagamine. 

4. Kriisiplaani ABC (eesti keeles, veebis):

Millest alustada pere kriisiplaani koostamisel? Kui oled kriisivalmiduse teekonna alguses, on see koolitus just Sulle! 
 

Kutsume Teid osalema, et uuendada kriisioskusi ja valmistada end paremini ette ootamatuteks olukordadeks. Kui teil on lisaküsimusi, võtke julgesti ühendust e-posti teel: elina.satova (a) kruk.ee.

🟧🟦 Projekti K-36 tegevusi viib läbi Kriisiuuringute Keskus, projekti tegevuste elluviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital läbi Siseministeeriumi.

Jaga postitust: