Esineme Indias IIAS-DARPG 2025 konverentsil ettekandega

Kriisiuuringute Keskuse teadurid osalevad 10.-14. veebruarini kõrgetasemlisel rahvusvahelisel konverentsil India pealinnas New Delhis. Konverentsi toimub Bharat Mandapami konverentsikeskuses New Delhi piirkonnas, kus 2024. aastal peeti G20 tippkohtumine.

Selle aasta konverentsi teemaks on järgmise põlvkonna administratiivreformid – võimestades kodanikke ja püüeldes viimase miili teenuste poole. Konverentsil toimuvad plenaaristungit ja paneeldiskussioonid, ent ka temaatilised töötoad, kus on võimalik saada tagasisidet oma uurimisvaldkondade tippteadlastelt. Ühtlasi on see hea võimalus võrgustumiseks ja uute koostööpartnerite saamiseks.

Kriisiuuringute Keskus osaleb ettekandel kaasautorina, 12. veebruaril. Paneeli teemaks on mitmetasandiline valitsetuse koordineerimine, paneeli kokkukutsujaks on COST võrgustik. “Kriisiuuringute Keskus on esimest korda Aasias ning on hea meel tõdeda, et vaid kolme aastaga on meil õnnestunud luua rahvusvaheline laiapindne koostöövõrgustik. Konverentsi üheks korraldajaks on India haldusreformide ja vaiete osakond India riigihaldust koordineerivast ministeeriumist,” sõnas Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel. “Ettekandes keskendusime meeskondliku tähendusloome protsessile kriisi algfaasis enne oluliste otsuste langetamist. Uurisime, kuidas mitmetasandilised otsustajad tegelesid COVID-19 pandeemia inkubatsiooniperioodil võimaliku superspreader-sündmuse lubamisega märtsis 2020 Saaremaal.”

Analüüs tugines data-frame teooriale ning hõlmas meediakajastuste sisuanalüüsi ja mitmetasandiliste osapoolte esindajatega tehtud poolstruktureeritud intervjuusid. Tulemused näitavad, et meeskondlik tähendusloome oli selles kriitilises etapis piiratud peamiselt andmete ja raamistikuga kaardistamise ning raamistiku täpsustamisega, mis viis lõpuks eksliku otsuseni.

Kriisiuuringute Keskus uuring toob esile keerulise dünaamika, mis kujundas kriisi algfaasis tehtud otsuseid ning rõhutab meeskondliku tähendusloome tähtsust enneolukorras. Analüüsitud protsess näitab, kuidas inkubatsiooniperioodil tehtud otsused võivad olla kallutatud piiratud tähendusloome tegevuste tõttu, jättes kõrvale kriitilise refleksiooni ja alternatiivsed stsenaariumid. Uuringu tulemused aitavad mõista, kuidas tulevikus paremini hallata varajasi kriisiotsuseid, et vältida sarnaseid vigu ja tagada tõhusam kriisiohje.

🛑 Kas teadsid et New Dehli (hindi keeles नई दिल्ली) on koduks aga ühele maailma suurimale inimtekkelisele kriisile – õhusaastele, mis tapab igal aastal Eesti mastaabis Valga linna jagu inimese ehk üle 12 000? Sellest ja kuidas India valitsus püüab seda kriisi lahendada saate lähemalt lugeda meie blogis siin.

Fotod: konverentsi esinemine (KRUK, 2025) ja õhusaaste India värava taustal New Dehlis (Pexels/Shalender Kumar, 2020).

Jaga postitust: