
Kohtla-Järvel toimus keerulistes ilmaoludes ellujäämiskoolitus
5. aprillil lõpetas Kohtla-Järvel esimene kogukonna ellujäämiskoolituse koolitusgrupp. Kriisiuuringute Keskuse Ida-Virumaa koolitusprogrammi raames on seni eri tüüpi kriisioskusi omandanud 52 korteriühistute ja kogukonna liiget.
Kohtla-Järve Rahvapargis kell 11 alanud koolitus toimus Naiskodukaitse instruktorite juhendamisel ning keskendus välitingimustes praktilisele väljaõppele. Vaatamata rasketele ilmastikuoludele püstitati kollektiivselt poolavatud koolitustelk, mis võimaldas praktikat läbi viia realistlikemas tingimustes, sarnaselt Ukraina linnalise keskkonna olukorrale, kus elutähtsad teenused on katkenud ning ilmastikuolud võivad olla heitlikud.
Osalejad omandasid esmased ellujäämisoskused, mis on vajalikud tõsise kriisi korral linnakeskkonnas toimetulekuks. Koolitus keskendus kolmele kõige olulisemale aspektile: vee, toidu ja soojuse tagamisele. Lisaks korrati üle kriisiplaani ja evakuatsiooni tarkused. Karm ilm lisas väljaõppele elulähedust ning aitas paremini mõista, milliseid raskusi tuleb kriisiolukorras ületada. Meil on hea meel, et ka koostöös ilmaga said kogukonnaliikmed kogemuse, kuidas toime tulla ka keerulistes tingimustes ja kuidas oma teadmisi ja oskusi päriselu situatsioonides rakendada.


K-36 projekti raames läbiviidud linnalise keskkonna elutähtsate teenusteta ellujäämise koolitus toimus kontaktõppe vormis, kus osalejatel tuli koolituse vältel sooritada mitmekülgseid harjutusi endale minimaalsete elutingimuste loomiseks. Koolituse viisid läbi Kriisiuuringute Keskuse temaatiliste suuniste alusel Naiskodukaitse instruktorid.
🟧🟦 Projekti K-36 tegevusi viib läbi Kriisiuuringute Keskus, projekti tegevuste elluviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital läbi Siseministeeriumi.
Fotod: ellujäämiskoolitus Kohtla-Järve Rahvapargis (Kriisiuuringute Keskus/Maila Meldre, 2025).
Jaga postitust: