Kopli 93 kogukonna liikmed läbisid linnas ellujäämise koolituse

11. mail käis Kopli 93 kogukonnakeskuses lülas Kaitseliidu Naiskodukaitse koolitajad. Täpsemalt õppisid Kopli 93 kogukonna liikmed ja tallinlased “Kuidas jääda ellu linnas?” koolitusel seda, kuidas saada hakkama ilma elektri, kraanist tuleva vee kütteta või end halbadest ilmastikuoludest leides.

Koolituse raames tutvustati osalejatele ka seda, mis peaks igal inimesel ja perel kodus varude näol olemas olema, millele järgnes arutelu sellest, kuidas seda loetelu täiendada ja enda oludele vastavaks kohandada. Olulisena rõhutati, et varuda tasub asju, mida ka päriselt tarbitakse. Ehk siis ei tasu näiteks varuda kalakonserve, kui sa kala ei söö ning ikka neid asju, mida pere on harjunud tarbima.

Varudes peaks olema ka vett, 3L inimese kohta päevas. Lisaks tasub tähelepanu pöörata ka ravimite varule, esmaabikotile ja hügieenitarvetele. Lisaks ka pere esmaste vajaduste jaoks sularaha ning kui peres on auto, võiks paak alati vähemalt poolenisti täis olla. Info saamiseks võiks olemas olla patareidega raadio, lisaks ka akupank, millega saab enda telefoni töös hoida.

Koolituse põhisõnumiks on individuaalse valmisoleku olulisus kuna riigile ja avalikele teenustele ei saa alati kriisioludes lootma jääda. Seetõttu tuleb esmalt ise valmistuda, mis aitab oluliselt ka kohalikku omavalitsust ja sealseid elanikkonnakaitse spetsialiste.

🟧 Kopli 93 kogukonnakeskuse elanikkonnakaitses võimestamise projekti toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu Siseministeerium.
 
Foto: neljas koolituspäev (Kriisiuuringute Keskus, 2024).

Jaga postitust: