Projektid

Projektide raames algatame kohalikke kriisijuhtimise võrgustikke ning arendame neid edasi rahvusvahelises koostöös, et ühiselt analüüsida kriisijuhtimist ning luua laiapindseid kontseptsioone. Oleme avatud koostööpakkumistele ja ühisprojektidele, mis kattuvad Kriisiuuringute Keskuse eesmärkide ja tegutsemise suundadega.

Käimasolevad projektid

 

K-24 – projekt võimestab Haaberstis Väike-Õismäe asumi kogukonda elanikkonnakaitses läbi esmaste varude soetamise ja võimekuste loomise, mis väljendub ka 100 asumi korteriühistu liikmetele ja juhtidele baasteadmiste andmise eri tüüpi kriisiolukordades toimetulemiseks. Selle tulemuseks on asumis esmased kerksuskeskuse formeerimise võimekused ja kriisivarud, et tegutseda kriisiolukordades võitmatuse keskusena kuniks varusid jätkub. 

Väike-Õismäe asumi kogukondliku elanikkonnakaitses võimestamise projekti eelarve on 80 500 eurot, mida toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu Siseministeerium.

Loe lähemalt K-24 projekti uudiste koht siit ja projekti tegevusi kajastavaid blogiposte siit.

PIMA – projekt Points of Invincibility for Multi-level Adaptation toob kokku Eesti, Rootsi ja Ukraina kohaliku tasandi kerskuskeskuste eest vastutavad isikud, et luua võitmatuse keskuste arendamise võrgustik ja kontseptsioonidokument toetamaks praktilise juhendi kaudu kohalikke omavalitsusi neil paremini mõista keskuste loomist, varustamist ja juhtimist. Lisaks valmib uurimistöö, kus kaardistatakse kolme riigi kohaliku tasandi juhtumiuuringute näidetel praegune seis ja toimivad lahendused, mille esmaseid tulemusi esitletakse Rootsis Malmö ülikoolis korraldataval rahvusvahelisel konverentsil.

Projekti eelarve on 400 000 SEK, mida toetab Rootsi Instituut. Loe lähemalt PIMA projekti uudiste koht siit ja projekti tegevusi kajastavaid blogiposte siit.

K-36 – projekt võimestab Kohtla-Järve asumite kogukondi elanikkonnakaitses läbi esmaste varude soetamise ja võimekuste loomise, mis väljendub ka 25 korteriühistu liikmetele ja juhtidele baasteadmiste andmise eri tüüpi kriisiolukordades toimetulemiseks. Projekt loob kogukonnale täiendava kerksuskeskuse formeerimise võimekuse ja kriisivarud, et tegutseda kriisiolukordades võitmatuse keskusena kuniks varusid jätkub. 

Kohtla-Järve kogukondliku elanikkonnakaitses võimestamise projekti eelarve on 58 834 eurot, mida toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu Siseministeerium.

Loe lähemalt K-36 projekti uudiste koht siit ja projekti tegevusi kajastavaid blogiposte siit.

Varasemad projektid

 

Kopli 93 – projekt võimestas Põhja-Tallinnas asuvat kogukonnakeskust elanikkonnakaitses läbi esmaste varude soetamise ja võimekuste loomise, mis väljendus ka 20 kohaliku kogukonna liikmele baasteadmiste andmise eri tüüpi kriisiolukordades toimetulemiseks. Selle tulemusena on linnaosas kogukonnakeskus, mil on esmased elanikkonnakaitse kerksuskeskuse formeerimise võimekused, et tegutseda kriisiolukordades võitmatuse keskusena kuniks varusid jätkub. 

Kopli 93 kogukonnakeskuse elanikkonnakaitses võimestamise projekti eelarve oli 75 153 eurot, mida toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapitali kaudu Siseministeerium.

Loe lähemalt Kopli 93 projekti uudiste koht siit ja projekti tegevusi kajastavaid blogiposte siit.