Soolise võrdõiguslikkuse kava

Oleme pühendunud soolise võrdõiguslikkuse edendamisele ja kaasava keskkonna loomisele. Selles soolise võrdõiguslikkuse kavas kirjeldatakse meie strateegilisi eesmärke ja meetmeid, et tagada sooline võrdõiguslikkus kõigis meie erinevates tegevustes ja protsessides.

Soolisuse võrdõiguslikkuse aluspõhimõtted
  • töötajate sooline tasakaal – võrdsete võimaluste edendamine värbamisel ja karjääriredelil. Rakendame ja järgime soolise mitmekesisuse eesmärke (nt sooliselt tasakaalustatud lõppvooru kandidaatide nimekirjad kõikide ametikohtade puhul). Jälgime tööjõu soolist jaotust ja anname sellest juhatusele aru.
  • töö- ja eraelu tasakaal ja organisatsioonikultuur –paindlik töökorraldus, et toetada töötajate hoolduskohustusi. Edendame austavat töökultuuri, korraldades korrapäraseid koolitusi mitmekesisuse ja kaasamise kohta.
  • juhtimine ja otsuste tegemine tagada juhtimisrollides ja otsustuskogudes sooline tasakaal.
  • sooline mõõde teadus- ja innovatsioonitegevuses – integreerime soolise perspektiivi teadustegevustesse ja -metoodikatesse. Tagame, et projektide ettepanekud arvestaksid soolise võrdõiguslikkuse perspektiivist lähtuvaid vajadusi ja mõjusid. Projektitiimide koostamisel tuleb arvestada soolise tasakaalu eesmärkidega. Kuna enamik meie uurimistööst ja tegevustest on seotud kriisijuhtimise ja vastupanuvõime valdkondadega, on eesmärk arvestada ka uurimistöös soospetsiifilisi võimalikke uurimisteemasid (näiteks sooline võrdsus kriisijuhtimise tiimides jne).
  • koolitustegevus –pakkuda personalile koolitusprogramme teadvustamata eelarvamuste ja soolise võrdõiguslikkuse tähtsuse teemadel.
  • andmete kogumine ja jälgimine – viia igal aastal läbi soolise võrdõiguslikkuse auditid, et hinnata edusamme. Koguda ja analüüsida andmeid värbamise, edutamiste, palgavõrdsuse ja muude asjakohaste näitajate kohta.
Eesmärk
Tegevused
Ajaraam
Vastutav osapool
Tagada sooline tasakaal värbamisel
Vaadata läbi töökuulutused ja ametijuhendid, et tagada sooneutraalne sõnastus.
Jätkuv
Juhatus
Toetada töö- ja eraelu tasakaalu
Kasutusele võtta ja edendada kaugtöö ja paindliku tööaja poliitikat.
Jätkuv
Juhatus
Korraldada koolitusi soolise võrdõiguslikkuse teemal
Korraldada kaks korda aastas töötubasid teadvustamata eelarvamuste teemal.
Kaks korda aastas
Juhatus
Sooliselt tundlik teadustöö
Kaasa sooperspektiiv kõikidesse meie teadustegevustesse.
Jätkuv
Juhatus
Andmepõhine areng
Viia läbi iga-aastased soolise võrdõiguslikkuse ülevaadted ja avaldada tulemused sisearuandes.
Iga-aastane
Juhatus
Juhtimine ja vastutus
  • Selle soolise võrdõiguslikkuse plaani elluviimist juhib vastavalt riiklikele seadustele organisatsiooni kõrgeim otsustusorgan, üldkoosolek tihedas koostöös juhatusega.
  • Edusammude jälgimiseks ja väljakutsete lahendamiseks korraldatakse igal aastal üldkoosolek, kus juhatuse liikmed annavad ülevaate soolise võrdsuse eesmärkide saavutamise seisust.
  • MTÜs kehtib nulltolerants vägivalla, sealhulgas soopõhise vägivalla suhtes.
  • Töötajate ja vabatahtlike jaoks on olemas spetsiaalne vorm, kuhu saab anonüümselt edastada vihjeid igasuguse vägivalla või ahistamise kohta.
  • Organisatsioon toetab parimate võimaluste piires teavitajat, et tagada ohutu probleemidest teatamine.
Soolise võrdõiguslikkuse eesmärgile pühendumine
  • Kriisiuuringute Keksus on pühendunud soolise võrdsuse juurutamisele oma kultuuris ja tegevustes.
  • See soolise võrdõiguslikkuse plaan peegeldab meie pühendumust edendada organisatsiooni, mis väärtustab mitmekesisust ja edendab võrdsust kõigis oma tegevusvaldkondades. 

Foto: meeskond (Olia Danilevich/Pexels, 2021).

Jaga postitust: