TPCL-projekti kolmandal kohtumisel keskenduti Ukraina kohaliku tasandi kriisijuhtimisest õppimisele
2. mail 2024 toimus Zoomis Triangle Post Crisis Learning projekti kolmas veebikohtumine. Veebikohtumisel pidas külalisettekande Dr. Oleksandra Keudel (Kiievi Kõrgem Majanduskool), kelle ettekande sisuks oli Ukraina kohaliku tasandi säilenõtkus Venemaa täiemahulise sissetungist algusest.
Järjekorras kolmandal Malmö ülikooli juhitud projekti veebikohtumisel alustasime eelmisel korral jäetud kodutöö aruteluga. Projektis osalevate kohalike omavalitsuste esindajad Eestist, Gruusiast ja Rootsist jagasid seega mõtteid oma kogemustest kriisijärgse reflektsiooni ja audititega. Ühtlasi rääkisime sellest, et omavalitsustel on tarvis lihtsati kasutatavat dokumendipõhja, mille abil kriise analüüsida.
Pärast kodutöö üle arutamist pidas meile inspireeriva ettekande Dr. Oleksandra Keudel. Ettekanne teemal “National resilience in local hands? Contribution of Ukrainian local self-government to managing crisis due to the Russian full-scale invasion” tõi osalejatelt mitmeid küsimusi, näiteks uuriti seda, kas ja kuidas erines kohalike omavalitsuste ettevalmistus Ida- ja Lääne-Ukrainas.
Dr. Keudel keskendus oma ettekandes mitmel korral koosloomelise valitsetuse olulisusele (collaborative governance) ja rõhutas, et see on olnud üks Ukraina säilenõtkuse tagajatest kohalikul tasandil. See tähendab, et kohalike kogukondade ja vabatahtlike roll kohalike omavalitsuste võimestajatena on olnud Ukrainas väga oluline.
Järgmine kohtumine on kavandatud 28. maiks 2024 toimuma hübriidkohtumisena samaaegselt Tallinnas, Malmös ja Batumis. Sellel kohtumisel võtame projektis õpitu kokku ning kaardistame peamiseid takistusi kriisijärgse juhtimise teekonnal.
Projekti tulemustest pannakse kokku ka kolme riigi kohaliku tasandi kriisijärgse õppimise kontseptsioon, mis aitab kaardistada nii hetkeolukorda kui peamiseid takistusi valdkonna arendamisel osalevates riikides.
🟧 TPCL projekti juhtpartneriks on Malmö ülikool, projekti aktiivsed tegevused toimuvad 2024. aasta kevadel. Projekti rahastab Rootsi Instituut.
Foto: 2. mai kohtumine (Kriisiuuringute Keskus, 2024).
Jaga postitust: