Võõrustasime IRIDeS delegatsiooni Jaapanist, et kaardistada koostöövõimalusi

Jaapani Rahvusvahelise Katastroofiteaduste Uurimisinstituudi (IRIDeS) delegatsioon kohtus 17. veebruaril Tallinnas Kriisiuuringute Keskusega, et uurida võimalikke koostöövaldkondi, mille fookus on inimtekkeliste kriiside kogukonnatasandil haldamine.

International Research Institute of Disaster Science (IRIDeS) on Tohoku Ülikooli juures tegutsev teadusasutus Jaapanis, mis loodi 2012. aastal vastusena 2011. aasta suurele Ida-Jaapani maavärinale ja tsunamile. IRIDeS koosneb mitmest uurimisosakonnast, mis tegelevad katastroofimeditsiini, riskihindamise ja katastroofide leevendamise, humanitaar- ja sotsiaalteaduste ning praktilise uurimistöö ja koostööga. Nende ühine eesmärk on mõista loodusõnnetuste põhjuseid, arendada uusi ennetus- ja leevendustehnoloogiaid ning toetada katastroofijärgset taastamist ja ülesehitustööd.

IRIDeS’i üks olulisemaid projekte on Global Centre for Disaster Statistics, mis kogub ja analüüsib katastroofide andmeid üle maailma. Selle eesmärk on aidata paremini ennetada loodusõnnetusi ja toetada teadlikku poliitikakujundust. „Meid külastanud institutt tegeleb ulatusliku teadustööga, teeb koostööd rahvusvaheliste partneritega ning toetab ka kohalikke algatusi, et vähendada loodusõnnetuste mõju ja aidata kaasa tugevate ja jätkusuutlike ühiskondade loomisele,” ütles Kriisiuuringute Keskuse juht Hannes Nagel.

Koostöövõrgustike loomine on Kriisiuuringute Keskuse jaoks võtmetähtsusega, sest see võimaldab jagada teadmisi ja parimaid praktikaid, mis aitavad nii teadlastel kui ka kohalikel omavalitsustel kriisideks paremini valmistuda. “Jaapani kogemus näitab, kui oluline on pikaajaline ja süsteemne riskijuhtimine – meie ülesanne on aidata Eesti omavalitsustel neist teadmistest kasu saada. Samal ajal saame pakkuda Jaapanile praktilisi kogemusi, eriti kogukondliku elanikkonnakaitse valdkonnas kuna koostöö selliste teadmiste vahetamisel loob vastupidavamaid ja paremini ettevalmistatud ühiskondi mõlemal pool,” lisas Nagel.

Foto: 17. veebruari kohtumine, paremal professor Takako Izumi (APRU multiriskideprogrammi direktor, IRIDeS) ja kaasatud professor Sebastien Penmellen Boret (Tohoku Ülikool, IRIDeS), (KRUK, 2025).

Jaga postitust: